2. ročník

Súťaž sa uskutočnila 12. marca 2009  v priestoroch dielní SOŠt Tlmače a vo Zváračskej škole SES, a. s. Kým do prvého ročníka sa vlani prihlásilo päť škôl, tento rok do Tlmáč prišli zástupcovia z desiatich škôl zo Slovenska - Stredné odborné školy z Ružomberka, Trnavy, Šiah, Komárna, Nitry a z Tlmáč, SOŠ technická Čadca a Hlohovec, Spojená škola Istebné. Ako hostia sa súťaže zúčastnili mladí zvárači zo Střední školy strojírenskej a dopravní z Frýdku Místku, kde má táto súťaž dlhoročnú tradíciu, a práve tam na európske kolo budú cestovať najlepší z Tlmáč.

Každý súťažiaci si vyžreboval svoje číslo a pod ním absolvoval zadané úlohy. Na teoretické otázky odpovedali žiaci formou testu v školiacom stredisku, praktickú časť realizovali vo Zváračskej škole SES.

Pred vyhlásením výsledkov sa súťažiacim prihovorili Ing. Róbert Schmidt, podpredseda Slovenskej živnostenskej komory pre oblasť odborného vzdelávania. Zdôraznil, že zváranie je remeslo, z ktorého šikovní zvárači môžu žiť celý svoj život, pretože zváranie má budúcnosť, chce to však trpezlivosť, vytrvalosť a učenie. Uznanie a obdiv súťažiacim vyjadrila PaedDr. Ľudmila Mládeková, ktorá na súťaži zastupovala Krajský školský úrad Nitra.

Výsledky súťaže:

5. Ondřej Přecechtěl, SŠSaD Frýdek-Místek

6. Peter Hájnik, SOŠt Hlohovec

Hodnotiaca komisia:

Doc. Ing. Jozef Jasenák PhDr. – Cech zváračských odborníkov Trnava, Ing. Ivan Uhnák, vedúci Zváračskej školy v SES, Ing. Anton Koleno - Cech zváračských odborníkov Trnava, Stanislav Daniel, technológ SES, Bc. Ján Janík, Spojená škola Istebné – pedagogický pracovník, Zdenko Šikeť a Štefan Šebo, zváračskí inštruktori v SES.