Hlavné menu

2. ročník

Súťaž sa uskutočnila 12. marca 2009  v priestoroch dielní SOŠt Tlmače a vo Zváračskej škole SES, a. s. Kým do prvého ročníka sa vlani prihlásilo päť škôl, tento rok do Tlmáč prišli zástupcovia z desiatich škôl zo Slovenska - Stredné odborné školy z Ružomberka, Trnavy, Šiah, Komárna, Nitry a z Tlmáč, SOŠ technická Čadca a Hlohovec, Spojená škola Istebné. Ako hostia sa súťaže zúčastnili mladí zvárači zo Střední školy strojírenskej a dopravní z Frýdku Místku, kde má táto súťaž dlhoročnú tradíciu, a práve tam na európske kolo budú cestovať najlepší z Tlmáč.

Každý súťažiaci si vyžreboval svoje číslo a pod ním absolvoval zadané úlohy. Na teoretické otázky odpovedali žiaci formou testu v školiacom stredisku, praktickú časť realizovali vo Zváračskej škole SES.

Pred vyhlásením výsledkov sa súťažiacim prihovorili Ing. Róbert Schmidt, podpredseda Slovenskej živnostenskej komory pre oblasť odborného vzdelávania. Zdôraznil, že zváranie je remeslo, z ktorého šikovní zvárači môžu žiť celý svoj život, pretože zváranie má budúcnosť, chce to však trpezlivosť, vytrvalosť a učenie. Uznanie a obdiv súťažiacim vyjadrila PaedDr. Ľudmila Mládeková, ktorá na súťaži zastupovala Krajský školský úrad Nitra.

Výsledky súťaže:

Metóda 111 MMA:

1. František Holečka, SOŠt Tlmače

2. Viktor Halko, SOŠ Šahy

3. Adamo Findrik, SOŠp Trnava

 

Metóda 135 MIG:

1. Patrik Strnad, SOŠt Tlmače

2. Matúš Bicka, SOŠt Tlmače

3. Jakub Legerský, SOŠp Ružomberok

4. Ivan Hlinka, SOŠ Šahy

5. Michal Benc, SOŠp Nitra

6. Dominika Karaba, SOŠt Hlohovec

7. Patrik Cyprich, SOŠ Čadca

8. Marcel Gergel, SOŠp Trnava

9. Lukáš Vyležík, SŠSaD Frýdek-Místek

10. Jozef Podbieľančík, SOŠ Istebné

11. Ján Velebný, SOŠ Komárno

 

Metóda 141 TIG:

1. Tomáš Kelement, SOŠt Tlmače

2. Matej Kováčik, SOŠt Tlmače

3. Vladimír Bartánus, SOŠp Ružomberok

4. Kristián Balla, SOŠ Šahy

5. Ondřej Přecechtěl, SŠSaD Frýdek-Místek

6. Peter Hájnik, SOŠt Hlohovec

 

Hodnotiaca komisia:

Doc. Ing. Jozef Jasenák PhDr. – Cech zváračských odborníkov Trnava, Ing. Ivan Uhnák, vedúci Zváračskej školy v SES, Ing. Anton Koleno - Cech zváračských odborníkov Trnava, Stanislav Daniel, technológ SES, Bc. Ján Janík, Spojená škola Istebné – pedagogický pracovník, Zdenko Šikeť a Štefan Šebo, zváračskí inštruktori v SES.

 

Novinky

Kontakt

  • Stredná odborná škola technická, Kozmálovská cesta 9, Tlmače
    Kozmálovská cesta 9, 935 28 Tlmače
  • +421 36 634 19 81
    +421 36 634 23 35