VIDEO

Dňa 22.3.2017 sa konal jubilejný X. ročník celoslovenskej súťaže Mladý zvárač pre žiakov stredných škôl. Aj tento ročník sa konal pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Slávnostné otvorenie súťaže prebeho v priestoroch školiaceho strediska SES a.s. Tlmače a samotná súťaž v priestoroch Zváračskej školy. Na súťaži malo zastúpenie 11 stredných škôl zo Slovenska a 2 školy zo zahraničia a to z ČR VOŠ a SPŠ zo Žďáru nad Sázavou a TŠ Kolubara Dositeja Obradovaca Lazarevac zo Srbska.

Slávnostného otvorenia X. ročníka sa zúčastnil aj Ing. Ladislav Marenčák, podpredseda NSK a RNDr. Vladimír Gubiš, vedúci odboru vzdelávania a kultúry.

Hodnotiaca komisia mala naozaj neľahkú úlohu.

Výsledky:

Metóda 111 MMA:

1. miesto: Dárius Kinči (SOŠt Tlmače), 2. miesto : Patrik Kocúrik (SOŠt Tlmače), 3. miesto: Marek Šaróka ( SOŠ Šahy)

Metóda 135 MIG:

1. miesto: Ivan Póč (SOŠt Tlmače), 2. miesto: Kevin Struhár (SOŠ Šahy), 3. miesto: Patrik Zolčák (SOŠt Tlmače)

Metóda 141 TIG:

1. miesto: Martin Kiss (SOŠt Tlmače), 2. miesto: Daniel Kleštinec (SOŠt Hlohovec), 3. miesto: Adam Rychtárik (SOŠt Tlmače)