Centrum OVP

Centrum OVP pre zváranie a nedeštruktívne technológie pri Strednej odbornej škole technickej, Kozmálovská cesta 9, Tlmače pôsobí od 7. novembra 2013.

Škola už viac ako 70 rokov spolupracuje so strategickými strojárskymi firmami celého regiónu. Žiaci v štátnom systéme vzdelávania už od tretieho ročníka vykonávajú odborný výcvik priamo v ich výrobných prevádzkach. Zamestnávatelia kladú dôraz nielen na odborné vedomosti, ale aj zručnosti, ktoré žiaci nadobúdajú priamo v Centre.

Najviac požiadaviek na absolventov od zamestnávateľov je  v oblasti zvárania, nových zváracích technológií a robotického zvárania.

Centrum od roku 2016 ponúka duálny systém vzdelávania. V štátnom systéme vzdelávania spolupracuje s významnými zamestnávateľmi Nitrianskeho ale aj Banskobystrického regiónu.

V rámci OVaP sa v školskom roku 2021/2022 podarilo prijať prvých žiakov do odboru 2679 K mechanik mechatronik