Školský internát

Školský rok 2019/2020

Pred nástupom do ŠI

Nástup do školského internátu  je možný 02.09.2019 od 12:00 hod od a je potrebné priniesť:

• rozhodnutie o prijatí.
  • fotografiu   4 x 4 cm
  • kópiu trvalého príkazu na úhradu stravy a ubytovania.
  • vlastný paplón a vankúš,  2x posteľnú bielizeň na posteľné prádlo, / zabezpečenie náhradnej posteľnej bielizne  pri výmene/, prikrývka, alebo deka na  posteľ
  •  osobné  potreby
  • prezuvky – papuče do izby, domáce oblečenie, pyžamo , vešiaky a pod.
  • osobné hygienické potreby (servítky, toaletný papier, pohár šampón, hrebeň....),
  • potreby do kuchyne, tanier, pohár, príbor, umelohmotné uzatvárateľné nádoby na všetky potraviny.

Výška príspevku za ubytovanie  v trojposteľových a dvojposteľových izbách s vlastným sociálnym zariadením je 23 €  mesačne.

Platba sa realizuje trvalým príkazom alebo cez  internet  banking  do 20. dňa predchádzajúceho mesiaca (august až máj) na číslo účtu v tvare:

IBAN: SK82 8180 0000 0070 0031 2938, SVIFT -SPSRKBA do správy pre prijímateľa treba zadať variabilný  symbol – dátum narodenia žiaka a do poznámky uviesť meno a priezvisko žiaka

Úhrada za celodenné stravovanie poskytnuté v školskom internáte  je 4,0 €/deň, t. j. zálohovo mesačne 80,- €. Platba sa realizuje trvalým príkazom alebo cez  internet  banking  na stravovací účet do 20. dňa predchádzajúceho mesiaca na číslo účtu v tvare:

IBAN: SK91 8180 0000 0070 0031 2970, SVIFT -SPSRKBA do správy pre prijímateľa treba zadať variabilný  symbol – dátum narodenia žiaka a do poznámky uviesť meno a priezvisko žiaka . Ubytovanie v ŠI je podmienené odoberaním celodennej stravy.

Prvú platbu uhradiť do 20.08.2019

Zánik ubytovania

Ubytovanie zaniká:

• ukončením štúdia – dňom nasledujúcim po dni ukončenia štúdia.
  • vylúčením zo školského internátu (ihneď).
  • odhlásením z ubytovania na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu alebo žiaka staršieho ako 18 rokov, (s vedomím zákonného zástupcu). Žiadosť musí byť doručená 14 dní vopred.
  • nezaplatením poplatku za ubytovanie za jeden mesiac.
  • skončením školského roka ( v deň odovzdania vysvedčenia ).

UPOZORNENIE  PRE RODIČOV:

Počas pobytu v ŠI musí žiak plniť podmienky stanovené Školským poriadkom ŠI.

V ŠI je zakázané fajčiť, uschovávať a používať alkoholické nápoje a ostatné psychotropné látky a prísť pod ich vplyvom. Ďalej je zakázané hrať hazardné hry. Nie je povolené používať vlastné elektrospotrebiče (okrem osobných prenosných PC, drobnej audiotechniky a osobných elektrických kozmetických spotrebičov), prechovávať strelné zbrane, náboje, výbušniny, chemické a iné látky, ktoré by mohli ohroziť bezpečnosť a zdravie žiakov. Vo výnimočných prípadoch je možné používať certifikované elektrické predlžovacie šnúry s možnosťou vypínania.

Žiak, ktorý pravidelne užíva lieky, má povinnosť túto skutočnosť oznámiť vychovávateľke a predložiť lekársku správu o režime užívania. Vychovávatelia nenesú zodpovednosť za ich užívanie.

Žiak má povinnosť oznámiť  vychovávateľke informácie o svojom zdravotnom stave, pokiaľ by svojím zdravotným stavom ohrozoval ostatných žiakov ubytovaných v ŠI.

Hlavná vychovávateľka ŠI prepustí žiaka zo ŠI ak:

• o to písomne požiada zákonný zástupca žiaka alebo žiak starší než 18 rokov,
  • prestal byť žiakom SŠ alebo prerušil štúdium,
  • zákonný zástupca žiaka alebo žiak mešká s platením príspevku na úhradu nákladov na ubytovanie viac ako1 mesiac.

Po skončení  ubytovania, odovzdáva žiak vychovávateľovi ubytovaciu bunku a prevzatý školský inventár  v nepoškodenom stave. Každú škodu úmyselnú, alebo spôsobenú z nedbanlivosti vyúčtuje vedenie školy zákonným zástupcom v plnej výške

Hlavná vychovávateľka ŠI  môže za závažné porušenie Školského poriadku ŠI žiaka zo ŠI  vylúčiť.

Prevádzka školského internátu je v čase školského vyučovania, a to od nedele 18.00 hod. do piatka 16.00 hod.

V prípade, že Vaše dieťa nenastúpi do ŠI, oznámte nám to!