SES Elita

Študentská firma

Naša študenská firma SES Elita, ktorú sme založili tento školský rok, sídli v priestoroch  Strednej odbornej školy v Tlmačoch a to v rámci predmetu aplikovaná ekonómia.

Ďakujeme našej pani riaditeľke , že nám poskytla vhodné priestory na vyrábanie,  predávanie bufetových a školských výrobkov pričom našim prvotným cieľom je    dosahovanie zisku.

Naša snaha sa sústreďuje  hlavne na  poskytovanie bufetového tovaru ako napríklad nápoje, sladkosti, bagety a iné pochutiny. Bufet nám funguje už niekoľko rokov, bol založený študenskou spoločnosťou na základe žiakov, ktorým bufet veľmi chýbal.

Chceli by sme v tejto začatej práci pokračovať a s čo najväčším úsilím uspokojovať potreby našich zákazníkov a to žiakov, pedagogických a nepedagogických pracovníkov.

Veľtrh študenských firiem je plný pestrých a kreatívnych firiem, takže si uvedomujeme, že na trhu len s bufetom neobstojíme pretože táto čínnosť nieje až tak zárobková a zisková, no konkurencia je príliš vysoká. No rozhodli sme sa byť kreatívni a požiadali sme našich spolužiakov, mechanikov strojov a zariadení, že nám s firmou pomôžu a budeme podnikať s nimi. Kované výrobky čo vytvoria naši študenti, budeme my, pracovníci marketingu, ozdobovať za pomoci farieb, vianočných ozdôb, farebných stúh a rôznych dekoračných predmetov.

Tieto výrobky budeme propagovať na stránkach školy a na facebooku v levických skupinách, aby sme zvýšili predaj, zisk a upozornili na výsledok našej práce. Budeme sa propagovať a predávať naše výrobky na rôznych školských akciách či podujatiach, na Levickom jarmoku, cez známych a kamarátov.

My pracovníčky marketigu s našimi spolužiakmi v odbore mechanikov strojov a zariadení sme sa zapojili aj do súťaže Skills for the Future -  Rozhodli sme sa navrhnúť a vyrobiť výrobok, ktorý by bol prospešný pre automobilový priemysel.

Naším sekundárnym cieľom je získať praktické skúsenosti a zručnosti z oblasti podnikania, tak hor sa do práce. Verím, že s našim teamom to spoločne dokážeme :)

prezidentka firmy  Dominika Sklenková

Dokumenty na stiahnutie: