ESF projekt 2014

Realizácia

Od 01. februára 2014 realizuje Stredná odborná škola technická, Kozmálovská cesta 9, Tlmače dopytovo – orientovaný projekt „Ak mi niečo vysvetlíš - zabudnem, ak mi to ukážeš - zapamätám si, ale ak to urobím - pochopím“. Projekt je zameraný na inováciu obsahu školského vzdelávacieho programu a metód výučby vo všeobecno-vzdelávacích predmetoch, ale predovšetkým v odborných predmetoch.

Projekt bol schválený takmer v plnej výške. Celkové naplánované výdavky projektu sú 318 835, 47 eur, z toho nenávratný finančný príspevok zo Štrukturálnych fondov EÚ je 85 % z naprojektovanej sumy, príspevok štátu je 10 % z naprojektovanej sumy, 5 % je príspevok zriaďovateľa - Nitriansky samosprávny kraj.

Učitelia uskutočňujú obsahovú prestavbu vzdelávania prostredníctvom informačno-komunikačných technológií, tvoria didaktický materiál pre jednotlivé predmety, implementujú ho na vyučovacích hodinách. Pedagógovia zapojení do tohto projektu využívajú nové metódy a formy vzdelávania, pracujú s modernou didaktickou technikou. Z pridelených finančných prostriedkov sme zakúpili moderné učebné pomôcky, interaktívne tabule, dataprojektory, hlasovacie zariadenie, notebooky atď.